Eğlenceli İngilizce Öğrenme Yöntemleri

Yabancı dil artık hayatlarımızda eskiye oranla daha büyük önem taşımakta ve bu sebeple de dil öğrenmek isteyen kişi sayısı gün geçtikçe artmaktadır. İngilizce Öğrenme gramer bilgisi öğrenmenin ve akıcı bir biçimde İngilizce konuşabilmenin bir bütünü olarak anlam kazanmaktadır. Bu sebeple sadece dil kursları İngilizce öğrenmek için yeterli bir kaynak olmaktan çıkmaktadır. Kurslarda gramer konusunda uzmanlaşabilir hatta çok iyi akademik yazılar yazabilecek hale de gelebilirsiniz fakat bu ileri derecede İngilizce bildiğiniz ve bu dili çok iyi kullanabildiğiniz anlamına gelmemektedir. İyi yazabilmek kadar akıcı ve anlaşılır bir dille konuşabilmek de büyük önem taşımaktadır. Yani kurslar sayesinde ya da gramer kitapları yardımı ile İngilizcenizi geliştirmenin yanı sıra pratikler de yapmalı ve bu pratiklerle beraber konuşma yeteneğinizi de geliştirmelisiniz. Sadece kursa giderek mükemmel bir İngilizceye sahip olabilmeniz mümkün değildir. Pratik yapmak ve bu işe özen göstermek dil öğrenebilmenin en önemli basamağıdır bu sebeple dil öğrenirken pratik yapmayı elden bırakmamakta fayda vardır.

İngilizce öğrenecek olan kimse dili bir bütün olarak ele almalıdır. Yani İngilizce öğrenmek sadece basit diyaloglara girmek, belli başlı kalıpların öğrenilmesi ya da gramer kurallarının çok iyi bilinmesi demek değildir. Bir dili öğrenirken o dile mensup insanların kültürlerini ve kültürlerinin dil üzerindeki etkisini öğrenmek de oldukça büyük önem taşımaktadır. Bu sebeple gramer bilgisi öğrenilirken o dile ait deyimler, atasözleri gibi özel deyişlerin öğrenilmesi de önemlidir. Bunun yanı sıra İngilizce sözler de öğrenerek dile ait özel kavramları da saptayabilirsiniz. Bildiğiniz üzere her milletin kültür yapısı farklı olduğu gibi espri anlayışı ya da benzetme kullanımı da farklılıklar göstermektedir. Bu sebeple öğreneceğiniz İngilizce güzel sözler dile ne kadar hakim olduğunuzu göstermenize yardımcı olacaktır. Aynı zamanda pratik yapılırken de dizi, film gibi kaynaklardan yararlanılarak düşünce yapısının kavranması mümkündür. Özellikle dizi ve filmlerde oyuncuların mimikleri ile bu sözlerin ya da esprilerin ne anlama geldiğini anlamanız ve ayırt etmeniz daha kolaydır.

Pratik yapmak dil öğrenebilmenin en temel şartıdır fakat pratik yapmak elbette her zaman çok kolay olmayabilir. Sokakta yürürken karşınıza bir anda pratik yapabileceğiniz bir İngiliz çıkmayacağı için bu konuda kendinizi geliştirebileceğiniz uygulama ve siteler kullanmalısınız. Günümüzde yaygın olarak dizi ve filmler aracılığıyla İngilizce öğrenilebilse de bu pratik yapmak için yeterli bir öğrenme şekli değildir. İngilizce pratik siteleri sayesinde daha etkili pratikler yaparak öğrendiğiniz bilgilerin kalıcı olmasını sağlayabilirsiniz. İnternette ihtiyacınıza uygun birçok site bulunmaktadır. Video siteleri, kelime uygulamaları yapabileceğiniz siteler, gramer seviyenizi ölçebileceğiniz siteler gibi birçok seçenekle kendinize uygun olanları derleyebilir ve bu doğrultuda pratikler yaparak hem kendinizi ölçebilir hem de pratik yaparak bilgilerinizin kalıcılığını sağlayabilirsiniz. Bu siteler sayesinde hem pratik yapabilir hem de genel kültürünüzün gelişmesine katkı sağlayabilirsiniz. Hem yeni şeyler öğrenmek hem de dilinizi geliştirmek sandığınızdan daha eğlenceli bir hale gelebilir.

One Comment

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir