Sepet Beşik Kaç Ay Kullanılır?

Diğer beşiklere nazara Görsel güzelliği daha fazla olan sepet beşiklerin en büyük problemi ne kadar süre kullanılabilirliği.
sepet-besik
Sepet beşikler, tüllerle süslendiği için adeta prensesler gibi veya prens beşiği edası oluşturuyor.

Sepet beşikleri ahşap mobilyadan yapılıyor. Sallanabilmesi büyük avantaj, aynı zamanda sallanmayı sevmeyen bebekler için ise sallanma özelliğini sabitleme fonksiyonu var.

Kesinlikle cibinliği sayesinde sineklerden korumuş olunuyor.

Hafif olmasından ötürü odalar arası yer değiştirme işlemini tek kişi yapabilir.

Boyutu park yataklar kadar olduğu için yatak odasına alınabilir.

Park yataklar gibi uygun… (ünlü bebek mağazalarındaki fiyatları görüp gözünüz korkmasın, semtlerdeki bebek mağazalarında yarı fiyatına bulacaksınız;) )

İkinci el pazarı geniş. İkinci el alım tercih edilebilir, veya ikinci el satımına uygundur.

sepet besik kaç ay kullanılır

En merak edilen nokta ise sepet beşikler kaç ay kullanılır?

Sepet beşik kullananların yorumu; sepet beşiklerin kullanım süresi için 4-5 ay denilmekte. Çocuk dönmeden ayaklanmadan kullanıma uygun olduğu ifade edilmekte.

Sepet Beşik ve Park yatak kullanan biri olarak aslında bu çocuğa bağlı bir durum olduğuna inanıyorum. Evet dönmeye başladıktan sonra dar geldiğini düşünmek çok mantıklı, ama inanın şuan karyolasında da dönüyor ve yan çubuklara kadar dayanıyor.
Hatta işin komik kısmı 160*200 olan yatağımda da döne döne kenarlara dayanabiliyor.
Çok dönen bir bebeğiniz varsa ne yaparsanız yapın yataklar dar gelecektir.

Sepet beşik kaç kiloya kadar taşır?

Şuan 9. ayında olan oğlum 8kilo 300gram civarında, ve hala kullanmaktayım. Tabi ki kendi odasında ve karyolasında yatmakta ama ateşlendiği, diş çıkarttığı veya hasta olduğu günlerde yatak odamda sepet beşiği içerisinde yatırıyorum.

Sığmama gibi bir durum olmuyor…

bebek-yatagi süslü sepet beşik

Sepet beşik çok derin; 3-5 kilo çocuğu eğilip içinden almak belimi ağrıtacaktı…
Hem de içerisinde gelen yatağı çok ince bir  sünger parçası olduğu için sağlıksız buldum.  Bu yüzden ben içerisine özel yün yatak yaptırdım. Yün yatak ve yorganlardaki sağlığı başka bir şeyle kıyaslanamaz…
Bu sebepten ötürü uyanıp ayağa kalktığı zaman sıkıntı oluyor. Acaba aşağıya doğru eğilir de düşer mi heyecanı yaşatıyor…

Her şeye rağmen neden tercih edilmesin ki?

Oğlum şuan 24 aylık ve geçen gün annemlere gittiğimizde sepet beşik içinde uyudu 😉 tabiki geçici olarak, bu yaşta uzun süre yatması mümkün değil. ama geçici olarak uygun;)

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir